effect go hey funny

uživatel: nepřihlášen
> přihlásit

TEP - posilovna (report + fotky)

Pojďte zpevnit tělo! Kam? No přece do Fitness centra na Varenskou! Že jste v posilovně nikdy nebyli a nevíte jak na ty "mučící" stroje? Nevadí! Ochotně vám poradí rekreologové 2. ročníku, kteří se už o vás postarají. Stačí se jen zeptat. A pokud v posilovně nejste žádným nováčkem? Klidně si cvičte podle sebe.

zahřátí

důležité je dobré zahřátí

A ptáte se proč by se vlastně mělo posilovat? Samozřejmě je v tom víc než jen krásné vypracované svalnaté tělo. Naopak většinou ženy se bojí, že když párkrát zvednou 3 kilogramovou činku, budou příští týden vypadat jako Arnold. A popravdě svaly na ženě vypadají jinak než na muži.

krásné bříšní svalstvo

krásné bříšní svalstvo s fitbalem

Posilování je důležité. Naše tělo nepracuje tak hodně jako v minulosti. Nemusíme denně štípat dříví, nepracujeme na polích a zahradách, nenosíme vodu ze studny. Nevydáváme tolik energie a nerozvíjíme silové schopnosti. Proto musíme najít kompenzaci. Pokud ne, tělo ztrácí zhruba 1% svaloviny ročně. Každý si dokáže spočítat, jak na tom bude třeba za 30 let.

pořádně zatáhnout!

pořádně zatáhnout!

Když člověk přijde o 30% svaloviny, podstatně se zhorší jeho pohybový aparát, přijdou nemoci. Svaly slábnou, řídnou kosti a zranitelnější jsou i klouby a vazy. V těle se nám ukládá energie v podobě nevzhledných tukových polštářů. Možná někoho napadne otázka k čemu sílu, když oproti našim předkům nemusíme tolik dřít? Odpověď je jednoduchá. Aby vše pracovalo tak jak má! Tělo člověka funguje pořád stejně, mění se jen činnosti, které vykonává. Tělo pozná, když mu něco chybí a začne se bránit.

ještě kousek

ještě kousek...

Sval používáním roste – zvětšuje se a zvyšuje se tak jeho spotřeba energie. Nepoužíváním ubývá – zmenšuje se a snižuje se jeho spotřeba energie. Pracují-li svaly, tělo je spokojené a spokojení jsme i my!

to jsou svaly!!!

to jsou svaly!!!

 


[c] Ostravská univerzita 2005 - 2022